Mii de litri de produs pentru protecția plantelor, contrafăcut, confiscat în Portul Constanța
10 apr. 2019, 11:35
Actualizat: 10 apr. 2019, 11:35

2_censored
Articol scris de Scris de L Daniela
Mii de litri de produs pentru protecția plantelor, contrafăcut, în valoare de peste 50.000 de euro, au fost ridicate de polițiștii constănțeni din Portul Constanța.

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi si Substanțe Periculoase al Inspectoratului de Poliție Județean Constanța, cu sprijinul Biroului Vamal Constanța Sud-Agigea și al Gărzii de Coastă Constanța, au verificat, în Portul Constanța Sud Agigea, un container sosit din China, având ca destinatar o societate comercială din Republica Moldova.În urma controlului, polițiștii constănțeni au descoperit 4.000 de litri conținând produse pentru protecția plantelor, marfă susceptibilă a fi contrafăcută, în valoare totală de 52.000 de euro.Cercetările continuă sub aspectul săvârșirii infracțiunii privind traficul de produse sau substanțe toxice.
Citește și:
- 20:20 - Vreme capricioasă de sărbători! Noaptea de Înviere aduce frig accentuat și instabilitate
- 20:16 - Subiectul Realitatea PLUS ia amploare majoră în presa internațională. După jurnaliștii americani, cei italieni preiau cazul deciziei CNA și trag semnalul de alarmă
- 12:26 - Astăzi este Sâmbăta Mare. Care sunt tradițiile religioase și datinile legate de ajunul Paștelui?
- 11:30 - Sfânta Lumină de la Ierusalim ajunge sâmbătă seara și în România
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










