„Festivalul Scoicilor” revine, în week-end, în Piața Ovidiu din Constanța

foto piata Ovidiu
„Festivalul Scoicilor” revine la Constanța în perioada 16 - 19 mai, în Piața Ovidiu. Evenimentul gastronomic este deschis publicului în intervalul orar 11.00 – 22.00.
Cătălin Scărlătescu vine cu noi rețete culinare cu și despre scoici.

Meniul festivalului din acest an este compus din tocănițe de midii, scoici sotate cu vin alb sau sos de roșii picant, cu pătrunjel şi usturoi, supe, midii pane, marinate sau tempura și alte delicatese de specialitate. Pentru ca evenimentul să se desfășoare în condiții optime, în perioada 16 mai, ora 09.00 – 20 mai, ora 09.00, se vor bloca următoarele artere de acces: - strada Marcus Aurelius la intersecția cu strada Dimitrie Cantemir;- strada Vasile Canarache la intersecția cu strada Petru Rareș;- strada Sulmona la intersecția cu bulevardul Tomis;- strada Sulmona la intersecția cu strada Traian;- strada Sulmona la intersecția cu strada Mircea cel Bătrân;- strada Revoluției din 22 decembrie 1989 la intersecția cu strada Crângului;- strada Arhiepiscopiei la intrarea în piața Ovidiu.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:32 - Anca Alexandrescu: Eu sunt doar o voce care duce mai departe niste mesaje. Orice ați face, nu-mi închideți gura și nici Realitatea. Nu ne vom opri
- 22:27 - Realitatea Plus, lăsată din nou fără emisie timp de trei ore. George Simion acuză „pumnul în gură pus democrației și libertății presei”
- 21:56 - George Simion, reacție acidă după acuzațiile de dezinformare: ”Românii au văzut cine a intoxicat spațiul public”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














