Constănțeni fără apă caldă și căldură în case

Constănțeni fără apă caldă și căldură în case
Constănțenii care locuiesc pe mai multe străzi din oraș au rămas fără apă caldă și căldură după ce, în urma unor avarii, două puncte termice nu sunt temporar alimentate cu energie termică primară.
Constănțenii care locuiesc pe mai multe străzi din oraș au rămas fără apă caldă și căldură după ce, în urma unor avarii, două puncte termice nu sunt temporar alimentate cu energie termică primară.
Astfel, potrivit RADET, Electrocentrale Constanța SA (CET Palas) a comunicat, marți, că înregistrează o avarie pe rețeaua care alimentează punctul termic nr. 116. „În consecință, în lipsa agentului termic primar, nu se poate asigura distribuția încălzirii în perimetrul străzilor Partizanilor, Semănătorului, Răsăritului și Nicolae Grigorescu”, spun reprezentanții RADET.Totodată, o situație similară se înregistrează și la punctul termic nr. 45, astfel că nu se poate asigura distribuția apei calde de consum în perimetrul format de bulevardul Tomis, strada Căpitan Dobrilă Eugeniu și bulevardul Aurel Vlaicu.„Până la remedierea avariei de către CET Palas nu se pot asigura consumatorilor serviciile de termoficare”, au mai transmis reprezentanții RADET, care precizează că pentru relații suplimentare consumatorii afectați de aceste probleme pot apela numărul de telefon 0241.585.300 de la Dispeceratul Electrocentrale Constanța SA.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










