Chinezii au trimis un cățel în carantină

Chinezii au trimis un cățel în carantină
Chinezii relaxează restricțiile, dar nu prea. Un cățel depistat pozitiv cu SARS-CoV-2 a fost plasat în carantină, cu mască de protecție.
Chinezii relaxează restricțiile, dar nu prea. Un cățel depistat pozitiv cu SARS-CoV-2 a fost plasat în carantină, cu mască de protecție.
Patrupedul din Wuhan a făcut COVID alături de alți 39 de oameni. Cu toții au intrat în izolare, de la mic la mare. Între timp, autoritățile de la Beijing iau în calcul să relaxaze măsurile de prevenție, dar nu să renunțe la politica "zero cazuri de COVID".
"40 de cazuri de COVID într-o singură comunitate din Wuhan: 39 de oameni și un cățel. După ce proprietarul a fost testat pozitiv, cățelul a reușit să scape și să iasă afară. Personalul medical s-a dus să îl caute, l-a găsit și s-a dovedit că e pozitiv. Deci în carantină, cu mască și toate! A fi blănos nu e o scuză", a scris pe Twitter Manya Koetse, redactor șef al unui site care monitorizează tendințele culturale, sociale și istorice dintr-o Chină în continuă schimbare.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

