Cadavrul unui cioban a fost găsit în apropierea unei ferme din Constanța

Cadavrul unui cioban a fost găsit în apropierea unei ferme din Constanța
Principalul suspect ar fi un coleg de muncă
Cadavrul unui cioban, în vârstă de 57 de ani, a fost găsit, miercuri, 26 noiembrie, în apropierea unei ferme din județul Constanța. În zece minute de la începerea căutărilor, polițiștii din Medgidia au găsit și suspectul.
Potrivit anchetatorilor, principalul suspect ar fi un coleg de muncă, care are 79 de ani și este din Medgidia.
În bagajele bărbatului au fost descoperite mai multe probe, inclusiv un cuţit despre care există indicii că ar fi fost folosit la comiterea faptei.
Cazul a fost preluat de polițiștii Serviciului de Investigaţii Criminale, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa, iar din primele cercetări a reieşit faptul că, pe fondul unui conflict spontan, bărbatul de 79 de ani i-ar fi aplicat victimei mai multe lovituri de cuțit.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











