Accident grav între un autobuz și un autoturism la Lumina

Accident grav între un autobuz și un autoturism la Lumina
Un accident rutier a avut loc marți seara la intersecția DN22 cu DJ 226 în sensul giratoriu de la Lumina. Au fost implicate un autoturism și un autobuz.
Un accident rutier a avut loc marți seara la intersecția DN22 cu DJ 226 în sensul giratoriu de la Lumina. Au fost implicate un autoturism și un autobuz.
La accidentul rutier au fost alocate o autospecială de stingere cu modul de descarcerare, o ambulanță smurd și saj.Au fost implicate 13 persoane, dar numai una va fi transportată la spital. Fără persoane încarcerate, transmit reprezentanții ISU Constanța.UPDATECe spun polițiștii"Un tânăr de 18 ani a condus un autoturism pe DN 2A, în localitatea Lumina și, ajungând la intersecție cu DN 22, din cauza nerespectării semnificației indicatorului rutier cedează trecerea, a pătruns în intersecție, unde a intrat în coliziune cu un autobuz, condus de un bărbat de 57 de ani.În urma impactului a rezultat vătămarea corporală ușoară a primului conducător auto."În cauză a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










