VIDEO Ploaia și vântul au făcut prăpăd în sudul litoralului. Copaci doborâţi peste maşini, străzi și case inundate

VIDEO Ploaia și vântul au făcut prăpăd în sudul litoralului. Copaci doborâţi peste maşini, străzi și case inundate
Mai multe case, străzi şi magazine din sudul litoralului au fost inundate
Ploaia torențială a alungat vineri după amiază, turiștii de pe plaje. Vântul a doborât copaci peste maşini, iar mai multe case și magazine au fost inundate în sudul litoralului.
Pompierii au intervenit în Mangalia, Jupiter, Saturn, Venus, Jupiter, Cap Aurora , Neptun, Albești- Cotu Văii, 2 Mai, unde sunt inundate mai multe case, curți și magazine.
Din cauza vîntului puternic, în Jupiter și Neptun mai mulți copaci au căzut peste autoturisme.
În stațiunea Cap Aurora, un autoturism a intrat intr-un șanț, inundat, dar din fericire nu au fost victime.
Pompierii au salvat doi căţei, care erau legaţi într-o curte inundată, lângă o pensiune din Eforie Nord.
Pompierii au intervenit și la o casă inundată din Mangalia, în care se afla o persoană imobilizată la pat. Echipele de la ISU Dobrogea au stabilit că la locul respectiv se aflau şi reprezentanţii RAJA Constanţa, deoarece era o defecţiune la o conductă de apă care nu avea legătură cu fenomenele meteorologică. Persoana imobilizată la pat nu s-a aflat niciun moment în pericol, au precizat reprezentanţii ISU.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











