Turc oprit din drumul ilegal spre vestul Europei

Turc oprit din drumul ilegal spre vestul Europei
Poliţiştii de frontieră au depistat, în apropierea PTF Negru Vodă, un cetățean turc care a trecut ilegal frontiera în România, din Republica Bulgaria.
Poliţiştii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă au depistat, în apropierea Punctului de Trecere a Frontierei Negru Vodă, un cetățean turc care a trecut ilegal frontiera în România, din Republica Bulgaria.
În data de 07.04.2022, polițiștii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Negru-Vodă, aflându-se în exercitarea atribuțiilor de serviciu, efectuând supravegherea frontierei de stat au observat o persoană care a trecut ilegal frontiera de stat din R. Bulgaria, în România. În urma verificărilor au stabilit că este cetățean turc, în vârstă de aproximativ 40 de ani.
Bărbatul a fost preluată, în baza Acordului de readmisie între România și Republica Bulgaria, de către autoritățile de frontieră din Bulgaria, iar polițiștii de frontieră români continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de trecere ilegală a frontierei de stat.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














