Șoferii băuți și drogați în vizorul polițiștilor constănțeni

Șoferii băuți și drogați în vizorul polițiștilor constănțeni
Prevenirea și combaterea conducerii autovehiculelor de către persoane aflate sub influența băuturilor alcoolice sau a substanțelor psihoactive
Polițiști din cadrul Serviciului Rutier, împreună cu cei ai Biroului Rutier Constanța au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea conducerii autovehiculelor de către persoane aflate sub influența băuturilor alcoolice sau a substanțelor psihoactive, în municipiul Constanța.
În urma activităților, polițiștii au aplicat 4 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 5.200 de lei.
Totodată, polițiștii au reținut, în vederea suspendării, un permis de conducere, pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice (sub limita de infracțiune).
De asemenea, polițiștii rutieri au constatat 3 infracțiuni la regimul rutier, dintre care 2 pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și una pentru conducere sub influența substanțelor psihoactive.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











