Şoferi băuţi la volan sau fără permis, prinşi de poliţişti

Şoferi băuţi la volan sau fără permis, prinşi de poliţişti
Mai mulţi şoferi, depistaţi pe raza judeţului Constanța, conducând fără permis sau după ce au consumat băuturi alcoolice, sunt cercetaţi penal de poliţişti pentru infracţiuni la regimul rutier.
Mai mulţi şoferi, depistaţi pe raza judeţului Constanța, conducând fără permis sau după ce au consumat băuturi alcoolice, sunt cercetaţi penal de poliţişti pentru infracţiuni la regimul rutier.
La data de 22 decembrie a.c., în jurul orei 19.20, polițiști din cadrul Biroului Rutier Mangalia au identificat un bărbat, de 26 de ani, care a condus un autoturism pe strada Ștefan cel Mare din municipiul Mangalia, în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. În urma testării cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 1,19 mg/l alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind condus la spital pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii alcoolemiei în sânge. În urma verificărilor s-a stabilit faptul că acesta nu poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
La data de 22 decembrie a.c., în jurul orei 22.45, polițiști din cadrul Secției 3 Rurală Mangalia au identificat un bărbat, de 21 de ani, care a condus un autoturism pe strada Barbu Ștefănescu Delavrancea din satul Dulcești, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.
În ambele cauze au fost întocmite dosare de cercetare penală.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











