Advertising
Primăria scoate asistații social la curățenie
28 feb. 2020, 10:10

curatenie
Articol scris de Scris de Stavarache Stefania
Primăria Municipiului Constanța scoate persoanele asistate social de pe raza municipiului, dar și persoanele care prestează muncă în folosul comunității la curățenie. Au igienizat ieri spațiul public din zona Cireșica, locul de joacă și străzile adiacente Liceului teoretic „George Călinescu“ până în bulevardul Alexandru Lăpușneanu. De asemenea, au fost spălate, igienizate, deratizate și dezinfectate platformele supraterane de deșeuri din aceeași zonă.
Având în vedere numărul mare de gunoaie care sunt strânse de pe domeniul public, încurajăm constănțenii să depună deșeurile în locurile special amenajate, iar cei care observă persoane ce aruncă gunoaiele la întâmplare să apeleze cu încredere Direcția Generală Poliția Locală la numerele de telefon: 0241484205-Dispecerat sau 0799/606142- WhatsApp.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














