Polițist reținut după ce a lovit un bărbat cu piciorul în cap

Polițist reținut după ce a lovit un bărbat cu piciorul în cap
Incident șocant. Un polițist din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Constanța a fost reținut după ce a lovit cu piciorul în cap un bărbat de 55 de ani
Incident șocant. Un polițist din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Constanța a fost reținut după ce a lovit cu piciorul în cap un bărbat de 55 de ani. Victima se află în stare gravă la spital.
Un bărbat în vârstă de 26 de ani din Constanța a fost reținut pentru vătămare corporală. Bărbatul este ofițer de poliție în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Constanța, cu gradul profesional de inspector de poliție, potrivit Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța.
Anchetatorii au stabilit că, în 4 iunie, în jurul orei 13.15, polițistul i-a aplicat unui bărbat în vârstă de 55 de ani mai multe lovituri cu piciorul la nivelul capului.
“În urmă loviturilor victima necesită 100 de zile de îngrijiri medicale, în cazul supraviețuirii (prognostic rezervat), viață i-a fost pusă în primejdie prin hemoragie meningo-cerebrală, necesitând îngrijiri medicale în condiții de terapie intensivă (comă, stop cardio-respirator resuscitat); ținând cont de topografia leziunilor traumatice și de gravitatea lor, cel mai probabil mecanismul de producere a fost lovire cu piciorul la nivelul fetei și mentonului cu hiperextensia capului”, se arată în comunicatul Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanța.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 07:32 - Atac cu drone și rachete asupra unei uzine strategice din Rusia
- 07:28 - „Reformele” lui Bolojan. Oamenii au ajuns să muncească doar pentru a-și plăti facturile
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News

_e32ebcad9a.webp)









