FOTO VIDEO Razie de amploare a polițiștilor rutieri din patru județe

FOTO VIDEO Razie de amploare a polițiștilor rutieri din patru județe
Sancțiuni contravenționale în valoare totală de peste 116.000 de lei
Polițiștii rutieri constaănțeni cu sprijinul celor din Tulcea, Călăraşi, Ialomiţa şi Biroului de Poliție al Autostrăzii A3, au desfășurat pe 22 septembrie, o acțiune în sistem integrat, pentru creșterea gradului de siguranță rutieră și pentru prevenirea accidentelor de circulație.
Acțiunea s-a desfășurat sub coordonarea Direcției Rutiere din cadrul I.G.P.R., altfel că în intervalul orar 15.00-21.00, polițiștii rutieri au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea principalelor cauze generatoare de accidente rutiere grave, pe drumurile naţionale din județul Constanţa.
În urma acțiunilor din teren, au fost aplicate 254 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 116.000 de lei, dintre care 231 pentru depășirea limitei legale de viteză
Au fost reținute 12 permise în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce, dintre care 11 pentru depășirea limitei legale de viteză și 1 pentru depășire neregulamentară.
Pentru conducerea unor autovehicule având defecțiuni tehnice sau pentru neîndeplinirea unor obligații legale, polițiștii rutieri au retras 1 certificat de înmatriculare.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














