FOTO| Accident grav, cu victime încarcerate. Două mașini s-au făcut praf

FOTO| Accident grav, cu victime încarcerate. Două mașini s-au făcut praf
Trei persoane au ajuns la spital în urma unui accident rutier produs în această dimineață pe raza localității Baia,județul Tulcea, în care au fost implicate două autoturisme și o autoutilitară.
Trei persoane au ajuns la spital în urma unui accident rutier produs în această dimineață pe raza localității Baia,județul Tulcea, în care au fost implicate două autoturisme și o autoutilitară.
Un șofer de 32 ani din com. Fântânele, jud. Constanta a pierdut controlul asupra volanului, iar autoturismul a întrat în coliziune cu un auto care circula din sensul opus, condus regulamentar de un bărbat de 54 ani din Tulcea. O autoutilitara din spatele celui de-al doilea auto, din cauza nepastrarii distanței, a întrat în coliziune cu al doilea auto.
În urma impactului au rezultat trei victime, două dintre acestea fiind încarcerate.
Salvatorii au acționat pentru extragerea victimelor, o femeie de 54 de ani și un bărbat de 58 de ani, ambele fiind conștiente și cooperante. Au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgențe Tulcea pentru investigații medicale suplimentare. De asemenea echipajul Smurd a transportat la UPU Tulcea și un bărbat de 31 ani, conștient și cooperant pentru investigații medicale
Conducătorii auto posedau permis de conducere și nu se aflau sub influenta alcoolului.
Cercetările continuă pentru lămurirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului.
Sursa: Realitatea de Tulcea
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 07:32 - Atac cu drone și rachete asupra unei uzine strategice din Rusia
- 07:28 - „Reformele” lui Bolojan. Oamenii au ajuns să muncească doar pentru a-și plăti facturile
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News

_e32ebcad9a.webp)









