„Spaima Litoralului”, reținut. Interlopul Nuredin Beinur, săltat de mascați, alături de frații din Clanul Caranilor

„Spaima Litoralului”, reținut. Interlopul Nuredin Beinur, săltat de mascați, alături de frații din Clanul Caranilor
Procurorii DIICOT şi poliţiştii de la Grupări Violente au făcut, joi, percheziţii în zeci de locaţii din ţară
Temutul interlop constănțean Nuredin Beinur, poreclit „Spaima Litoralului”, a fost reținut alături de frații din celebrul clan al Caranilor.
Potrivit informațiilor din presă, printre cei ridicați de mascați, în urma unor percheziții de amploare, este și Nuredin Beinur, „spaima litoralului“. După o audiere maraton, la sediul DIICOT, acesta a fost reținut, în timp ce toată familia lui aștepta în fața instituției amintite, să vadă dacă-l eliberează sau îl rețin procurorii.
Citește și: Percheziții la clanul Caran: 84 de mandate pentru grup infracțional organizat, camătă, șantaj, tentativă de omor
Procurorii DIICOT şi poliţiştii de la Grupări Violente au făcut, joi, percheziţii în zeci de locaţii din ţară, în special în Bucureşti, la membrii clanului Caran, cea mai puternică grupare interlopă din România. Liderii grupării au fost săltaţi de mascaţi, dimineaţa, direct de la o petrecere.
Percheziţiile la clanul Caran au loc într-un dosar în care interlopii sunt cercetaţi pentru 16 infracţiuni, printre care unele dintre cele mai grave prevăzute de Codul Penal din România. Anchetatorii au descoperit că interlopii aveau influenţă în aproape toată ţara, dar şi în străinătate, respectiv în Statele Unite ale Americii, de acolo de unde "importau" milioane de dolari obţinuţi din infracţiuni informatice.
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News











