Băiatul de opt ani dispărut la Pecineaga, căutat în continuare de scafandri

WhatsApp Image 2019-11-05 at 07.30.03
Băiatul în vârstă de opt ani dat dispărut, sâmbătă, în Pecineaga, este căutat în continuare de autorităţi, marți, echipaje de scafandri intervenind la fosele de dejecţie din zonă.
Potrivit reprezentanţilor ISU Dobrogea, 10 pompieri acţionează cu trei motopompe pentru extragerea dejecțiilor din bazinele de colectare provenite de la complexul zootehnic de creştere a porcilor, de lîngă Pecineaga.https://youtu.be/b0AyNSLjjZkDe asemenea, scafandri aparținând unei firme private sunt și ei la fața locului, intervenind în bazine.[gallery size="medium" ids="94461,94462"]Poliţiştii din cadrul Postului de Poliţie Pecineaga au fost sesizaţi, sâmbătă, în jurul orei 19.00, cu privire la dispariţia Iulian Alexandru Biţică, în vârstă de 8 ani, din localitatea Pecineaga. Băiatul a dispărut în jurul orei 15, din faţa locuinţei unde se afla la joacă. Căutările efectuate până în prezent de autorităţi nu au avut niciun rezultat.
Citește și:
- 09:26 - Un camion cu oi s-a răsturnat în Năvodari: peste 160 de animale au murit în urma impactului. Șoferul a scăpat nevătămat
- 08:37 - Vreme rece de 1 Mai: temperaturi sub normal și ploi în sud-est. Cum arată prognoza ANM pe 4 săptămâni
- 08:29 - Începe Recensământul General de Circulaţie Rutieră. Ce presupune și care este obiectivul acţiunii
- 08:19 - Noi atacuri cu drone în Ucraina: bilanț tragic în Dnipro și Harkov
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














