Hermannstadt și Viitorul au remizat, scor 0-0, într-un meci disputat la Mediaș, în cadrul etapei cu numărul 27 din Liga 1, scrie Digisport.

În minutul 3, George Ganea a bifat prima ocazie periculoasă a partidei, după ce a trimis pe lângă poartă cu capul o minge centrată de pe partea stângă. Ciobanu și Jo Santos au mai încercat să marcheze pentru constățeni în prima parte a jocului, dar șuturile lor nu l-au învins pe Figueiredo.

După pauză, Hermannstadt putea deschide scorul după o gafă mare a portarului Valentin Cojocaru. Portarul Viitorului a respins greșit o minge centrată, dar și-a reparat greșeala după câteva secunde.

S-a terminat 0-0, rezultat care nu ajută nicio echipă. Viitorul rămâne pe locul 11, cu 30 de puncte, iar Hermannstadt rămâne penultima, cu 23 de puncte.

Articolul precedentO femeie care voia să se sinucidă, salvată în ultimul moment de un polițist și un jandarm