Farul a obținut o remiză la Arad, la debutul în noul sezon, scor 0-0 cu UTA după un meci de mare luptă.

În ultimele 17 minute Farul a evoluat cu doi jucători mai puțin pe teren, după ce Dussaut a fost eliminat în min.70, iar Dănuleasă, intrat pe teren în min.74, s-a accidentat patru minute mai târziu, fiind transportat la spital.

Farul Constanța (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai – Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer – Mălăele (15 Grosu, 56 Dobrosavlevici), Pires, Grameni (56 Purece) – Chițu (73 Dănuleasă), Petre (56 Betancor), Pitu. Rezerve: Dur-Bozoancă – Popescu, Buta, Andronache.

UT Arad (antrenor Laszlo Balint): Iacob – Vukcevic, Erico, Medimorec Shliakov (90 Bustea) – Batha, Passaglia – Roger, Ubbink (90 Negoescu), Miculescu – Hora (60 Dangubic). Rezerve: Balauru – Tomozei, Bustea, Vorobjovas, Antal, Negoescu, Baravykas, Mercioiu.

Imagine

Articolul precedentFOTO Pensiune făcută scrum la Crișan, în Delta Dunării. Pompier transportat cu elicopterul la spital
Articolul următorTadej Pogacar: senzația ciclismului sloven obține a doua victorie în Turul Franței