Farul s-a impus în deplasare, cu scorul de 2-0(1-0) la meciul cu Argeș, într-o partidă din etapa a-IV-a a fazei play-off.

Constănțenii au dominat încă din primul minut, au împins jocul mult în jumătatea adversă, iar golul lui Radaslavescu din minutul 27, după o acțiune a lui Pitu, a făcut diferența după primele 45 de minute.

Repriza secundă a aparținut tot Farului, care și-a creat ocazii importante și a înscris încă o dată prin Adi Petre în minutul 62, care a reluat din 3m o pasă a lui Artean.

Aceasta este prima victorie obținută de Farul în play-off, după două înfrângeri și o remiză.

Farul se menține pe locul 5, cu 28 de puncte, în clasamentul play-off-ului Ligii 1.

Etapa următoare, Farul va întâlni CSU Craiova, pe teren propriu, sâmbătă, 16 aprilie.