FC Farul pierde la Constanța, învinsă de Turris Turnu Măgurele, 0-2, în partida desfășurată sâmbătă, în etapa a 8-a a Ligii a 2-a.

Golurile au fost înscrise de Albert Voinea în minutul 60 şi Silviu Pană în minutul 65 din penalty.

Ion Cărăruş de la Farul a fost eliminat în minutul 58, la fel ca și Ionuț Voicu de la Turris, în minutul 73.

“Din păcate, am pierdut și cred că le-am făcut cadou această victorie. Dacă eram un pic mai cerebrali și mai echilibrați puteam să obținem mult mai mult, să reușim să câștigăm acest meci,” a declarat Ianis Zicu.

Următorul meci va fi jucat în Cupa României cu Axiopolis Cernavodă, miercuri, 21 octombrie, de la ora 14:30, acasă.

În etapa următoare a Ligii a 2-a, Farul va juca în deplasare cu Concordia Chiajna, sâmbătă, 24 octombrie, de la ora 11:30.

În clasamentul Ligii a 2-a, Farul se află pe locul 11 cu 10 puncte.

Articolul precedentFOTO VIDEO| Incendiu violent în Rezervația Biosferei Delta Dunării. Ard 200 de hectare de vegetație uscată
Articolul următorVIDEO| Prinși în drumul spre Occident. Doi tineri din Bulgaria depistați cu ajutorul aparaturii de termoviziune când încercau să intre ilegal în țară