Aseară, în Sala Sporturilor din Brașov a fost programat un duel din etapa a 8-a a Ligii Naționale de baschet feminin. Olimpia CSU Brașov a primit vizita formației CSM CSU Constanța. La capătul unui meci slab, Olimpia CSU Brașov a fost învinsă de CSM CSU Constanța, scor 65-85, pe sferturi 10-21, 20-22, 14-17 și 21-15. Brașovencele au arătat o formă slabă încă din primele două reprize, astfel că scorul la pauza mare era 43-30 pentru CSM Constanța. Anisha Briana George și Nikolina Zubac, ambele cu câte 22 de puncte, au fost singurele jucătoare de la Olimpia cu evoluții apreciate. De partea cealaltă, fosta sportivă de la Olimpia, Alina Podar (17 pct), a fost impecabilă de la trei puncte. Cu 18 puncte, Naomi Davenport a fost principala marcatoare a dobrogencelor. După acest meci, Olimpia rămâne pe locul 6, cu 11 puncte. Etapa viitoare, pe 18 decembrie, va întâlni, în deplasare, pe CSBT Alexandria.
Articolul precedentHOȚIE pe față! Zahărul produs în România face profit în Austria – Schema prin care Viena fentează statul – Ce zahăr consumă românii
Articolul următorAccident mortal pe Autostrada A2. Pieton lovit de mai multe mașini