FC Viitorul se califică pentru a patra oară în play-off, după ce a câştigat cu FC Botoşani, scor 1-0, urcând pe locul al 5-lea in clasamentul Ligii I cu 38 de puncte.

FC Viitorul a jucat de la inceput ofensiv,jucătorii au atacat și au pus presiune constantă la poarta lui Fraisl, acest lucru s-a vazut  pe tabelă, în minutul 25, Houri a marcat de la distanță, fără speranțe pentru portar. În repriza secundă în min. 56 constănțenii au lovit de două ori bara, prin Drăguș și Ianis Hagi.

„Suntem fericiți, după o perioadă în care nu am marcat. A venit victoria și a venit când trebuia. Am muncit toată săptămână, nii s-a ridicat moralul și am șters cu buretele ultimele 3 luni prin aceastăsăptămână. Europa League e  următorul nostru obiectivul nostru”, a declarat Ianis Hagi. Chiar dacă nu a prins finalul partidei în teren, căpitanul Viitorului a explicat de ce a fost schimbat: A fost o schimbare tactică. Întrebați-l pe Mister, el știe mai bine. A fost inspirat și am câștigat”.

Articolul precedentFOTO| HC Dobrogea Sud a făcut spectacol în grupele Cupei EHF. Victorie clară în Spania