Spectacol la Ovidiu. După ce au învins CFR Cluj ,Farul Constanța a bătut și vicecampioana cu același scor 3-1, în etapa a 8-a din Liga1.

Constănțenii au început în forță, au pus presiune și au reușit să păstreze un ritm și o intensitate care au pus în mare dificultate echipa bucureșteană. În min. 23, prin Alibec, după un fault la L. Munteanu, iar apoi în prelungirile primei reprize prin Doukoure.

FCSB a redus din diferență în min.70 prin Campagno, dar după numai șapte minute: Alexi  a centrat perfect pentru Grameni, iar tânărul mijlocaș l-a învins pe Târnovanu pentru 3-1.

Victoria asigură primul loc în clasament după opt etape, în care Farul a obținut cinci victorii și trei remize.