CSM Constanța este vicecampioana României, la primul sezon în Liga Națională de Baschet Feminin.

Fetele antrenate de Tatiana Gallova și Norbert Kovasch au jucat de la egal la egal cu campioanele de la Sepsi Sfântu Gheorghe, în meciul 3 al Finalei Play-Off a Ligii Naționale: a fost 35-37 la pauză, 55-55 după sfertul 3 și 66-74 la final, un rezultat conturat însă abia în ultimele 90 de secunde, după ce Bianca Fota marcase pentru 66-68. Sepsi își păstrează titlul, cu trei victorii în fața revelației sezonului, CSM Constanța. Keyona Hayes a încheiat în double double, cu 21 de puncte și 16 recuperări, iar Alina Podar a reușit 11 puncte și 8 pase decisive. Petrof 14p, Bianca Fota 8p, Tobin 6p, 6 recuperări, Croitoru 3p, Dzombeta 3p și Manea au evoluat în acest ultim meci, în care Ardelean, Denisa Fota, Cucu și Vitulova au mai făcut parte din lot.

Articolul precedentAdio procese verbale scrisă de mână! Polițiștii trec pe aplicații mobile
Articolul următorPrimele roșii românești vor ajunge pe tarabe la preț dublu față de anul trecut. Ce spun agricultorii