CSM Constanța a învins-o pe Dinamo, scor 34-32((16-14), în sferturile de finală din Cupa României la handbal masculin

A fost 34-32 (16-14 la pauză), după o evoluție senzațională pentru echipa antrenată de George Buricea și Ionuț Pușcașu, care a dat 100% pe teren, în fața unui public admirabil, în Sala Sporturilor „Simona Amânar”.

Pentru CSM  au înscris Gabriel-Cristian Ilie 7 goluri, Alexandru Andrei 5, Andrei Drăgan 4, Strahinja Stankovic 4, Micke Brasseleur 4, Vitali Komogorov 2, Irakli Cikovani 2, Dan Vasile (portar) 2, Zoran Nikolic 2, Liviu Caba 1, Valentino Ravnic 1.

Dinamo = Ali Zein 7, Valentin Ghionea 5, Ante Kuduz 4, Javier Humet 3, Lazar Kukic 3, Nicuşor Negru 3, Eduardo Gurbindo 3, Mohamed Mamdouh Hashem Shebib 2, Dan Racoţea 1, Viaceslav Bohan 1.

La turneul Final Four al Cupei României, programat pe 13-14 mai, s-au mai calificat CSU din Suceava şi CS Minaur Baia Mare. Jot se va decide ultima echipă din careul de aşi al competiţiei, după meciul AHC Potaissa Turda – CSM Bucureşti

Articolul precedentCoco, câinele ”alcoolic”, a fost salvat de veterinari. Este primul caz de acest fel