HC Dobrogea Sud, a șasea victorie consecutivă din acest sezon. În etapa a 11-a din Liga Zimbrilor, constănțenii au învins astăzi CSM Reșița la Sala Sporturilor cu 26-18 (12-10).

Început în forță, 6-2, în minutul 10 și 8-3, în minutul 20, cu portarul Iancu în formă, Mocanu, Chikovani și Csog la finalizare.

Jucătorii lui Butulija au echilibrat meciul și s-au apropiat amenințător la pauză, 12-10 pentru HCD. După câteva minute de tatonare, 6-12 în minutul 40, cu un gol de efect din poartă în poartă al lui Iancu și câteva finalizări sigure. În minutul 50 era 22-15 și din acel moment nu s-a mai pus decât problema scorului.

HC Dobrogea Sud : Iancu 1 gol, Hendawy – Nistor 7 goluri, Nikolic 3, Andrei 3, Chiuffa 2, Chikovani 2, Csog 2, Mocanu 2, Ilie 2, Buricea 1, Malinovic 1, Simovic, Ignat, Rotaru, Susanu

CSM Reșița: Tevzadze, Vuiță – Dediu 5 goluri, Bahan 5, Trifkovic 4, Starchenko 1, Vulpe 1, Sînteiu 1, Bărbuș 1, Belchite, L.Ignat, Buriceanu, Simulescu, Daia.

HCD va juca în etapa următoare, în deplasare, pe 28 noiembrie, cu CSM Bacău.

Articolul precedentUn copac a fost doborât de vânt peste o mașină; înăuntru se afla un copil de doi ani