Unirea Constanța s-a impus la Buftea, scor 2-1 cu Ripensia Timișoara în etapa a 5-a a play-out-ului Ligii 2. Chiar dacă a câștigat acest meci, Unirea nu mai are șanse să joace barajul de menținere în Liga a 2-a.

Primul gol a fost marcat de Mihai Ene pentru Ripensia în minutul 60. Unirea a egalat prin Paul Coza în minutul 66. Scorul final a fost stabilit de Laurențiu Ardelean după ce l-a lobat pe goalkeeperul timişorean în minutul 83.

Unirea este pe locul 6, penultimul, cu 18 puncte, și nu o mai poate depăși pe FC Brașov.

Săptămâna viitoare, Unirea va termina sezonul cu un meci în deplasare la FC Buzău, sâmbătă, 30 aprilie fiindcă în ultima rundă va sta.

Unirea Constanța: Udrea – Cireșoiu, R. Gab. Zamfir, Coza, Șuteu – Lăcătuș, Ciuciulete, Laur. Ardelean (cpt.) – Ad. Niță, Chirițoiu, Șerbănescu. Antrenor: Leonard Strizu. Ripensia: Dobre – Sturzu, Lalic, Fridrich, Gladun (90+2, Huciu) – T. Călin (cpt.), V. Macrițchii – Piftor (90+2, Morariu), M. Ene (90+2, Careba), Avrămescu (54, Mitrov)  – Golda (82, Matiș). Antrenor: Călin Mada.

Ripensia: Dobre – Sturzu, Lalic, Fridrich, Gladun (90+2, Huciu) – T. Călin (cpt.), V. Macrițchii – Piftor (90+2, Morariu), M. Ene (90+2, Careba), Avrămescu (54, Mitrov)  – Golda (82, Matiș). Antrenor: Călin Mada.

Sursa: Realitatea de Constanta

Articolul precedentDenumirea partidului politic pe care îl va înființa Cristian Rizea a fost înregistrată la ASP. „De astăzi rescriem istoria Republicii Moldova”