VIDEO A doua zi de proteste împotriva restricțiilor la Constanța

VIDEO A doua zi de proteste împotriva restricțiilor la Constanța
Un nou protest se desfăşoară la Constanţa. Zeci de persoane s-au strâns în faţa Prefecturii Constanţa, pentru a demonstra împotriva măsurilor de prevenire a răspândirii COVID-19.
Un nou protest se desfăşoară la Constanţa. Zeci de persoane s-au strâns în faţa Prefecturii Constanţa, pentru a demonstra împotriva măsurilor de prevenire a răspândirii COVID-19.
Au scandat, pe platoul Instituţiei Prefectului, lozinci printre care „libertate, te iubim, ori învingem ori murim!”, „mai bine golan, decât activist/ Mai bine mort, decât comunist”
Protestatarii au plecat spre zona peninsulară. S-au oprit în fața Catedralei Sfinții Apostoli Petru și Pavel unde au rostit „Tatăl nostru”.
Manifestarea de protest a fost iniţiată pe o pagină de socializare.
Conform Instituţiei Prefectului, incidenţa cumulată a cazurilor de COVID-19 înregistrată luni , pe baza situaţiei din ultimele 14 zile, este în judeţul Constanţa de 4,17 la mia de locuitori, iar în municipiul Constanţa, de 6,34 la mie.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














