Advertising
Razie de noapte în Năvodari și Cogealac. Ce au găsit polițiștii
20 mai 2023, 13:04

Razie de noapte în Năvodari și Cogealac. Ce au găsit polițiștii
90 de persoane legitimate, au fost verificate peste 70 de vehicule și 6 locații publice
Polițiști din cadrul Poliției orașului Năvodari și Secției 5 Poliție Rurală Cogealac au desfășurat noaptea trecută o acțiune pentru menținerea ordinii și liniștii publice și creșterea gradului de siguranță rutieră.
Au fost legitimate aproximativ 90 de persoane, au fost verificate peste 70 de vehicule și 6 locații publice.
În urma activităților desfășurate, polițiștii au aplicat 19 sancțiuni contravenționale în valoare totală de aproximativ 6.000 de lei.
Totodată, a fost reținut, în vederea suspendării, un permis de conducere și au fost retrase un certificate de înmatriculare și un set de plăcuțe cu numere de înmatriculare.
De asemenea, a fost constatată o infracțiune la regimul circulației rutiere.
Sursa: Realitatea de Constanta
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News














