Tabăra Comorova Neptun, sancționată de Protecția Consumatorilor (VIDEO)

WhatsApp Image 2019-08-15 at 13.06.39
Tabăra Comorova din Neptun a fost sancționată de Protecția Consumatorilor, comisarii instituției dispunând ca mai multe camere să fie închise din cauza condițiilor improprii de cazare oferite.
Echipa de permanență a Comisariatul Judeţean pentru Protecţia Consumatorilor Constanța a primit o informare despre condițiile de cazare din Tabăra Comorova Neptun și a efectuat un control la instituției, cele constatate la fața locului determinându-i pe comisari să oprească camerele neocupate, să oblige administratorul să remedieze deficiențele, inclusiv în cele ocupate, și să asigure eliminarea pericolelor.https://youtu.be/hkr8b1GdhiM„Trist este că acest stabiliment a mai fost sancționat și în trecut, dar nesimțirea nu face obiectul nici unui act normativ!”, au declarat reprezentanții ANPC. Comisarii de la Protecția Consumatorilor i-au lăsat administratorului taberei invitație, urmând că acesta să se prezinte în vederea întocmirii procesului verbal.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










