Razie pe DN22 pentru depistarea vitezomanilor. Record de amenzi

Razie pe DN22 pentru depistarea vitezomanilor. Record de amenzi
Au fost reținute 12 permise de conducere
Polițiști din cadrul Serviciului Rutier Constanța și cei ai Serviciului Rutier Tulcea au organizat acțiuni pentru prevenirea și combaterea încălcării normelor rutiere privind viteza de deplasare, pe DN 22.
În urma activităților, au fost aplicate 68 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 50.000 de lei, dintre care 56 pentru nerespectarea regimului legal de viteză.
Totodată, au fost reținute, în vederea suspendării, 12 permise de conducere, dintre care 8 pentru depășirea, cu peste 50 km/h, a vitezei legale, 3 pentru depășire neregulementară și 1 pentru neacordare de prioritate unui vehicul.
De asemenea, a fost reținut un certificat de înmatriculare.
Citește și:
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










