Întâlnirea pașnică dintre un urs și un mistreț, imagini virale

Întâlnirea pașnică dintre un urs și un mistreț, imagini virale
Înregistrarea pe care se poate vedea cum mistrețul se apropie de urs a fost făcută de o cameră de monitorizare
Înregistrarea pe care se poate vedea cum mistrețul se apropie de urs a fost făcută de o cameră de monitorizare a faunei instalată într-o zonă administrată de Ocolul Silvic Teregova din cadrul Direcției Silvice Caraș Severin. Potrivit specialiștilor Romsilva, pădurile administrate de Ocolul Silvic Teregova asigură faunei condiții bune de liniște, hrană și adăpost, necesare unui habitat sănătos. Romsilva administrează, prin Direcția Silvică Caraș – Severin, aproape 350.000 de hectare de păduri, prin intermediul a 17 ocoale silvice. Din acestea, 24.685 de hectare sunt administrate de Ocolul Silvic Teregova.
Imagini rare cu întâlnirea pașnică dintre un urs și un mistreț au fost făcute publice de Regia Națională a Pădurilor Romsilva pe pagina de socializare. Acestea au fost suprinse într-o zonă montană a județului Caraș-Severin.
Înregistrarea pe care se poate vedea cum mistrețul se apropie de urs a fost făcută de o cameră de monitorizare a faunei instalată într-o zonă administrată de Ocolul Silvic Teregova din cadrul Direcției Silvice Caraș Severin. Potrivit specialiștilor Romsilva, pădurile administrate de Ocolul Silvic Teregova asigură faunei condiții bune de liniște, hrană și adăpost, necesare unui habitat sănătos. Romsilva administrează, prin Direcția Silvică Caraș – Severin, aproape 350.000 de hectare de păduri, prin intermediul a 17 ocoale silvice. Din acestea, 24.685 de hectare sunt sunt administrate de Ocolul Silvic Teregova..
Sursa: Realitatea de Caras-Severin
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

