Graficul lucrărilor efectuate săptămâna aceasta în Constanța
9 sept. 2019, 11:09
Actualizat: 9 sept. 2019, 11:09

grafic lucrari domeniu public (3)
Articol scris de Scris de L Daniela
Conform graficului de lucru, Primăria Constanța reabilitează în această săptămână trotuarele pe strada Mihai Viteazu, între strada Traian și bulevardul Ferdinand, pe strada Unirii, între strada Ion Rațiu și strada Zorelelor, pe rampele de acces către Pasajul Cumpenei și pe aleea de acces către Școala Gimnazială Nr. 29 Mihai Viteazu.
În același timp, se intervine asupra carosabilului pe strada Mihai Viteazu și pe strada Soveja, tronsonul delimitat de strada Ștefăniță Vodă și bulevardul Tomis. De asemenea, echipele administratorului drumului public acționează pe străzile Alexandru Bogza, Dumitru Chiriac și Prelungirea Eduard Caudella. Tot în această săptămână, continuă amenajarea de noi locuri de parcare pe strada Plantelor, în zona bl. IS4 și pe strada Mugurului, în spatele bl. 22. Se realizează marcaje rutiere în zona trecerilor de pietoni și în parcările amenajate.
Citește și:
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










