Bătaie într-o unitate de învățământ din Tulcea
Un conflict a avut loc, miercuri, într-o unitate de învățământ din municipiul Tulcea, mama unei eleve, care a mers la școală ca să-l pedepsească pe un băiat, agresându-l atât pe acesta cât și pe profesoara de la clasă.
Incidentul s-a petrecut miercuri seară, la Școala Generală nr.11 “Ioan Nenițescu” din municipiul Tulcea după ce doi elevi, o fata în vârstă de 15 ani și un băiatul de 16 ani, ambii elevi în clasa a VII-a, au avut un conflict într-un dintre pauze. Supărată, adolescenta și-a sunat mama, iar femeia în vârstă de 36 de ani a venit la școală, înarmată cu un băț. Ea a intrat în sala de curs și a încercat să-l bată pe băiat, dar a intervenit profesoara de la clasă, fiind loviți atât cadrul didactic cât și elevul. O altă profesoară care a auzit scandalul a sunat la 112, iar la fața locului a intervenit un echipaj de jandarmi, care a potolit spiritele.Pe numele femeii agresoare, în vârstă de 36 de ani, a fost întocmit un dosar penal, pentru loviri și alte violențe.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










