Au vrut să sfideze vigilența polițiștilor de frontieră. Ce au făcut doi cetățeni străini, la Ostrov

1209 01
Un cetățean rus și unul ucrainean care au încercat să intre ilegal în România din Bulgaria, pe jos, pe la „frontiera verde”, au fost depistați de polițiștii de frontieră. Persoanele au fost predate, în cursul zilei de azi, autorităților de frontieră bulgare, în vederea continuării cercetărilor.
În data de 11.09.2019, poliţiştii de frontieră din cadrul Sectorului Poliției de Frontieră Ostrov au depistat doi bărbați care se deplasau pe jos, dinspre frontiera cu Bulgaria spre interiorul țării. Cei doi, un cetăţean rus, în vârstă de 33 de ani şi un cetăţean ucrainean, în vârstă de 25 de ani au declarat că intenţionau să ajungă în Olanda.Poliţiştii de frontieră, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Medgidia, efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de trecere frauduloasă a frontierei de stat.Totodată, au fost întreprinse demersurile necesare pentru punerea în aplicare a acordului de readmisie româno-bulgar, cei doi cetăţeni fiind predați în cursul zilei de azi autorităţilor bulgare, pentru continuarea cercetărilor şi luarea măsurilor legale.
Citește și:
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
Urmărește știrile Realitatea de Constanta și pe Google News










