Unirea Constanța câștigă meciul disputat în deplasare cu Astra Giurgiu, scor 3-2  și continuă lupta pentru menținerea în Liga 2.

Golurile au fost marcate de Chirițoiu în minutul 2, Tălmaciu în minutul 16 și Trif în minutul 19, iar gazdele au redus din diferență pe final prin reușitele lui Giuroiu în minutul 81 și Negruț în minutul 86.

„Este bine că am câștigat, dar cei intrați după pauză m-au dezamăgit. Am făcut o primă repriză bună, în care am marcat rapid de trei ori și ne-am creat multe ocazii. Nu sunt mulțumit pe deplin, pentru că vreau să avem o creștere în joc, iar acest lucru s-a întâmplat doar în prima repriză. Ne așteaptă un meci greu săptămâna viitoare cu Petrolul Ploiești,” a declarat antrenorul Leo Strizu.

Astra (antrenor: Daniel Movilă): Mih. Cotolan – Gab. Matei (cpt.), Paliu, Firțulescu, Tib. Giuroiu, Banu, Buliga, I. Zaharia, Brăilă, Gavîrliță, Sg. Negruț

Rezerve: Vad. Dumitru – M. Telcean, Gîșă, Iul. Ilie, Cocîrlă, Pahonțu, Dr. Ad. Grigore

Unirea Constanța (antrenor: Leonard Strizu): Udrea – R. Gab. Zamfir, Gogor, Tălmaciu, Șuteu, Cireșoiu, Ciuciulete, R. Trif, Laur. Ardelean (cpt.), Ad. Niță, Chirițoiu

Rezerve: Țipu – Rob. Tudor, Nicola, Coza, Al. Neacșu, Carabela, Mitrache, Al. Bodea, Șerbănescu

În ultima etapă a sezonului regular, Unirea Constanța va juca pe teren propriu, cu liderul campionatului, Petrolul.

Articolul precedentVIDEO Imagini emoționante. Șase militari morți la datorie conduși pe ultimul drum
Articolul următorPutin: Sancțiunile impuse Rusiei seamănă cu o declarație de război