Performanță pentru Ianis Hagi în campionatul Belgiei, două goluri marcate și o pasă decisivă în partida de campionat Saint Truidense- KRC Genk, scor 3-3.

Fostul căpitan al FC Viitorul o dat o pasă de gol în min.14 și a marcat din penalty în min. 48 și 60 pentru campioana Belgiei, prima dată cu dreptul și apoi cu stângul.

Meciul a avut o incredibilă evoluție a  scorului cu mulți nervi în tribune și a fost suspendat până la urmă de centralul belgian. În minutul 62, jocul a fost suspendat pentru aproximativ un sfert de oră, din cauza fanilor gazdelor. După reluarea partidei, gazdele au revenit și au marcat trei goluri în 25 de minute. Meciul a fost întrerupt definitiv în minutul 88, din cauza comportamentului suporterilor ambelor echipe.