6 medalii au obținut atleții constănțeni la Campionatele Naționale de sală pentru Juniori 1, organizate la București.

Proba de triplusalt a fost dominată de atleții constănțeni, antrenați de Alin Larion, Petre Marian (CS Farul) a devenit campion național, pe locul 3  s-a clasat Badescu Vlad  (CS Farul).

“A fost un concurs greu. Vroiam să câștig azi, iar visul mi s-a îndeplinit! Sunt fericit că am reușit să sar 15.48 și am făcut un PB foarte bun, zic eu. Următorul concurs de obiectiv pentru mine îl reprezintă Europenele de juniori, unde vreau să fac o figură frumoasă”, a declarant Marian Petre pentru site-ul oficial al Federației Române de Atletism.

Medalii de argint au obținut la lungime Ciolpan David (antrenor Cătălin Ganera) și Ioana Colibășanu(CS Farul, LPS) la pentatlon.

Pe locul 3 s-au clasat la 60 mg Silvestru Dragos (LPS Constanta,CS Farul) și Colibasanu Ioana ( CS Farul,LPS).

Articolul precedent„Don Pasquale” revine pe scena Teatrului Național de Operă și Balet Oleg Danovski
Articolul următorFOTO VIDEO| Alcoolul face victime! Un tânăr a făcut praf o mașină urcându-se beat la volan