hcd1

Handbal Club Dobrogea Sud a câştigat meciul cu Minaur Baia Mare scor 39-33 (17-16). În urma acestei victorii HCD a devenit liderul Ligii Naționale de handbal masculin.

„Am intrat puţin relaxaţi în prima repriză, care a fost mai slăbuţă. Apoi ne-am revenit în repriza a doua.  A fost un test bun, dar, ca să venim cu un rezultat bun din Danemarca, trebuie să ridicăm mult mai mult nivelul de joc şi concentrarea”, a declarat George Buricea.

Au marcat pentru HC Dobrogea Sud (antrenori Zvonko Sundovski, Marko Isakovic): Saldatsenka 1 – Nistor 4 goluri, Crnoglavac 7 (2x7m), Mladenovic 2, Mocanu 2, Chikovani 7 (2x7m), Buricea 2, Markoski 1, Malinovic 2, Kevic 4 (1), Nikolic 4, Vujovic 3, Susanu 1

HCD  va juca sâmbătă, 9 februarie, de la ora 16.00, la Hostelbro, cu Team Tvis în prima etapă a Grupei C a Cupei EHF.