FC Farul a inceput cu dreptul 2020, iar Antonio Cruceru a reusit primul sau hattrick din cariera. Farul  a invins-o pe Concordia Chiajna, cu scorul 3-1, in cadrul etapei a 22-a din Liga a 2-a de fotbal, și-a păstrat astfel invincibilitatea pe teren propriu.

Concordia Chiajna a ramas in inferioritate numarica inca din minutul 2, după îndelungi proteste ale oaspeţilor. Antonio Cruceru  deschide scorul în minutul 7 dintr-o lovitură de pedeapsă obținută de Ionuț Stoica. Execuția a fost repetată după ce un fundaș al oaspeților a intrat în careu înainte de fluierul arbitrului. Cruceru face „dubla” dintr-o lovitură de pedeapsă obținută de Alexandru Stoica în minutul 14 si reuseste tripla dupa lovitura de cap, după centrarea perfectă venită de la Alexandru Stoica, în minutul 58.

In clasamentul ligii a doua, FC Farul se află pe locul 7 cu 32 puncte.

În următoarea etapă a Ligii a doua, FC Farul o va intalni pe Petrolul Ploiesti, sambata, 29 februarie, ora 11:00, în deplasare.