FC Viitorul s-a impus cu 2-1în deplasare, cu FC Voluntari, în etapa a 16-a din Liga 1. Viitorul a jucat în 10 oameni în ultimele 15 minute din joc, Băluță a fost eliminat pentru două cartonașe galbene.

Viitorul a deschis scorul în min. 21, prin Mladen, care a reluat în plasă după o lovitură de colț executată de Ianis Hagi. Gazdele au egalat în repriza secundă prin Tudorie, dar constănțenii au marcat golul victoriei în min. 84 prin V. Ghiță.

La 1-0, Ianis Hagi a avut un gol anulat pe motiv de offside

„Era important să luăm cele 3 puncte.Am jucat un fotbal bun și am am câștigat dintr-o lovitură fixă” a declarat Gheorghe Hagi.

În etapa viitoare, a 17-a din Liga 1, Viitorul va juca sâmbătă, 1 decembrie, de la ora 20.00, cu Dinamo București, pe teren propriu.

Articolul precedentChristmas Market by The Sea
Articolul următorHC Dobrogea Sud s-a calificat în grupele Cupei EHF. Spectacol la Constanța