FC Farul Constanța a jucat astăzi în deplasare cu Axiopolis Cernavodă partida din turul 4 al Cupei României la fotbal, obținând victoria abia la penalty-uri.

A fost un meci-maraton în care, echipa constănțeană s-a impus cu greu după 120 de minute când scorul final a fost stabilit prin executarea loviturilor de la 11 metri.

La finalul celor 90 de minute regulamentare, scorul a fost 0-0.În minutul 102, Măzărache a înscris pentru Farul, dar gazdele au reușit să egaleze prin Licu, în minutul 115, scor 1-1.

După cele două reprize de prelungiri s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Axiopolis a ratat o lovitură, iar FC Farul s-a impus cu 5-3 la penalty-uri, iar la scorul general cu 6-4 obținând astfel calificarea în șaisprezecimile Cupei României, ediția 2020-2021.

Articolul precedentKlaus Iohannis: Pandemia nu va lua sfârșit nici în ianuarie, nici în martie
Articolul următorSPANIA – prima țară din Europa care atinge pragul de un milion de cazuri COVID