Farul Constanţa a fost învinsă de Sepsi Sfântu Gheorghe cu 1-0 (1-0), duminică, în deplasare, în etapa a 19-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Bogdan Mitrea în minutul 7 prin, penalty, în urma unui fault comis de Marian Aioani la Nicolae Păun.

Farul a avut o bară, prin Jefte Betancor (22), iar Sepsi a avut şansa de a se desprinde, însă Cătălin Golofca a ratat singur cu portarul (63). Farul a avut inclusiv un gol anulat pentru un presupus ofsaid, dar și un penalty neacordat în finalul partidei.

Jefte Betancor a acuzat dureri în timpul primei reprize, s-a întins pe gazon și a cerut intervenția medicilor celor de la Farul. Deși a părăsit terenul pe picioare, Betancor a fost transportat la ambulanță pe targă, iar apoi a fost dus la spital.

În clasametul Ligii 1, Farul se află pe locul 7 cu 29 de puncte.

Farul va juca în etapa următoare acasă cu CRF Cluj, joi, 16 decembrie.

Sursă foto: Farul Constanța