Farul Constanța a învins-o cu 3-0 pe Dinamo București în partida de la Ovidiu din etapa a-VI-a a Ligii I de fotbal.

Scorul a fost deschis de atacantul spaniol Jefte Betancor după o pasă a fundasului olandez De Nooijer, cu un șut plasat de la 10 metri, din întoarcere, acesta fiind rezultatul la pauză (1-0). În a doua repriză, în minutul 53, Betancor a șutat de la peste 50 de metri profitând de ieșirea de pe linia porții a dinamovistului Eșeanu care a ratat intervenția și scorul a devenit 2-0.

Farul a continuat să preseze, să-și creeze numeroase ocazii, iar până la final a mai punctat o dată prin Ganea, în minutul 56.

În clasamentul Ligii I Farul este pe locul 4, cu 11 puncte.