Farul a terminata la egalitate, scor 1-1, meciul cu Voluntari, în etapa a opta a play-off-ului Ligii 1.

Farul au deschis scorul în minutul 30 prin Gabriel Iancu, rezultat care s-a păstrat și la pauză. Farul și-a creat ocazii importante și în partea secundă, dar, ilfovenii au egalat prin Droppa, în min.74, scor care nu s-a mai modificat până la final.

„Eu nu vin aici să mă plâng că am lot, că n-am lot, că unul e tânăr. Sunt un tip exigent, îmi doresc mult, poate prea mult câteodată, dar eu vreau să-mi depășesc limitele și vreau ca și echipa să aibă mentalitatea asta, să devină cei mai buni.

Întotdeauna e vorba despre proiect. E primul an, suntem în play-off, sunt echipe care plâng și nu sunt în play-off. În iarnă, când alții au adus jucători, eu am redus bugetul cu 20.000. Cred că e mulțumită conducerea. Dacă nu e, să mă schimbe. Cred că băieții au făcut un sezon bun, în care s-au impus. Cel mai grav e că n-am marcat 15 meciuri sau 17 meciuri goluri.

Îmi doresc să ne ducem mai mult pe poartă, să marcăm mai multe goluri, apoi fiecare va fi cu evaluarea la final de an. Echipa a făcut progrese, arată bine. Jucătorii au avut și perioade foarte bune, am fost foarte mulțumit de ei”, a declarat Gheorghe Hagi după meci.

Farul va juca în următoarea etapă cu Argeș Pitești, sâmbătă, 14 mai.

După remiza de la Ovidiu, Farul este pe locul cinci în Liga 1 cu 29 de puncte.

Articolul precedentAccident mortal pe drumurile din Tulcea..Pieton spulberat de o mașină