Victorie categorică pentru handbaliștii CSM Constanța, scor 32-22(16-6) în meciul din deplasare cu CSM Bacău, din etapa a 21-a a Ligii Zimbrilor.

Brasseleur a marcat 12 goluri și a depășit borna 100 în acest sezon! Vasile a avut un procentaj de 60% la intervenții salvatoare în prima repriză, iar apărarea a arătat că este cea mai bună din campionat, primind doar 6 goluri în 30 de minute!
Au evoluat: Vasile, Rusu – Brasseleur 12 goluri, Ravnic 6, Drăgan 5, Nikolic 4, Stankovic 2, Komogorov 1, Susanu 1, Andrei 1, Chikovani, Caba, Nistor, Raso.

În etapa următoare, CSM Constanța primește vizita Potaissei Turda, duminică, 26 Martie, de la ora 15.45.

Articolul precedentAutoutilitară răsturnată: un mort și trei răniți
Articolul următorSchimbări la pașapoarte, din 20 martie. Vom putea beneficia de un nou serviciu