Victorie în ultima secundă pentru CSM Constanța în meciul cu Potaissa Turda, 27-28 (12-13, la pauză).

CSM Constanța a fost echipa mai bună și a demonstrat asta pe final, când nu s-a lăsat intimidată de presiunea pusă de gazde. Komogorov, Braselleur și Ravnic au înscris goluri importante, iar Dani Vasile a câștigat duelul de la distanță cu Mihai Popescu, reușind 12 parade. Penultima, la 7 metri, la 27-26 pentru Potaissa, a dat oxigen echipei pentru ultimele două minute. Cu 6 secunde înainte de fluierul final, la 27-27, Turda a trimis peste poartă, iar George Buricea a luat timeout. Gabi Ilie s-a dus glonț spre poarta adversă, a fost faultat și CSM a primit 7 metri, la ultima fază a meciului! Valentino Ravnic a transformat și a adus victoria pentru Constanța! Bravo, băieți!
CSM Constanța: Vasile, Rusu – Ravnic 8 goluri (2×7m), Komogorov 7, Nikolic 3, Chikovani 2, Braselleur 2, Nistor 2 (1), Drăgan 1, Stankovic 1, Ilie 1, Susanu 1.
CSM Constanța a obținut a 8-a victorie în 9 etape și se menține pe locul 2 în Liga Zimbrilor, la egalitate, 24 puncte, cu liderul Dinamo, care are 8 succese în 8 meciuri jucate.
În etapa viitoare CSM Constanța va juca acasă,vineri, 4 Nnoiembrie cu HC Buzău.

Articolul precedentComemorare 7 ani de la tragedia din Colectiv. 64 de morți și 150 de răniți mutilați pe viață