Dinamo București – CSM Constanța, scor 33-29 (12-16) în derby-ul Ligii Zimbrilor.
După o primă repriză pe care au câștigat-o cu 16-12, constănțenii au rămas la conducere, echipa lui Xavi Pascual a egalat prima dată abia în minutul 51!
„CSM Constanța l-a pierdut, în minutul 49, pe Chikovani, care a primit a treia eliminare. Dinamo, iertată de o eliminare clară la Alex Pascual și judecată cu o clemență extrem de mare la apărările în semicerc, cu mai mult oxigen pe final, a reușit să întoarcă rezultatul, cu 4 minute înainte de fluierul final,”transmit reprezentanții CSM.

Dinamo: Bucătaru, Heidarirad – Joao Da Silva, Ghionea 1, Negru 6, Alex Pascual 3, Kukic 5, Kuduz 5, Humet 4, Akimenko 1, Bokhan 1, Shebib 2, Ali Zein 4, Militaru 1, Sorhaindo.
CSM Constanța au marcat: Komogorov 8, Ravnic 6, Stankovic 3, Nistor 3, Ilie 3, Drăgan 2, Nikolic 2, Chikovani 1, Vegar 1.
Sâmbăta viitoare, constănțenii vor întâlni pe teren propriu pe  SCM Politehnica Timișoara.
1. CS Dinamo Bucureşti 30 puncte (10 jocuri)