CS Medgidia a fost eliminată din CEV Challenge CUP la volei feminin de echipa sârbă Tent Obrenovac, care s-a impus cu scorul de 3-0 (25-16, 25-23, 25-21), joi seara, pe teren propriu, în manşa secundă a sferturilor de finală. Tent Obrenovac, care în tur s-a impus cu 3-1, a avut nevoie de o oră şi 12 minute pentru a câştigat şi manşa secundă.

”A fost un meci cu miză grea! Tent este o echipă puternică, care a reușit să producă un volei de nivel ridicat. Medgidia a fost ultima echipă românească care rămăsese în CEV Challenge Cup. Acum ne îndreptăm toată atenția către campionatul intern, unde ne dorim o clasare care să ne mențină pe un loc de cupă europeană.”, a declarat la finalul partidei Nicoleta Gonțea, managerul secției de volei CS Medgidia.

Ramona Rus a fost cea mai bună realizatoare a echipei dobrogene, cu 7 puncte.

De la gazde s-au remarcat Saska Djurovic (14 puncte), Mina Mijatovic (11) şi Sara Caric (10).

Articolul precedentTENSIUNI uriașe în USR! Cioloș amenință cu demisia, Barna îl acuză că „aruncă partidul în aer” – Care e motivul