Viitorul Constanţa  a terminat la egalitate cu Chindia Târgovişte, 1-1 (0-1), sâmbătă seara, la Giurgiu, etapa a 13-a din Liga I.

Viitorul a deschis scorul prin Gabriel Iancu în minutul 14, cu un şut deviat. Echipa constănţeană a rămas în zece oameni din minutul 36, când portarul Valentin Cojocaru a fost driblat de Daniel Popa, scăpat pe contraatac, şi a ales să îl placheze, primind cartonaşul roşu. Chindia a forțat egalarea în partea a doua, iar Florea egala  în minutul 63 cu șut din careu, în forță

Următorul meci în Liga 1 pentru FC Viitorul va avea loc marți, 15 decembrie, pe teren propriu, de la ora 21.00, cu FC Botoșani, în etapa a 14-a.

Articolul precedentMoș Crăciun face schimb de cadouri!
Articolul următorTransportul și tăierile ilegale a brazilor de Crăciun, în vizorul polițiștilor tulceni